Ціна на газ у Європі впала нижче за $1000

Європейські країни скоротили відбір газу зі сховищ на тлі суттєвого підвищення температури повітря.

Ціна на природний газ у Європі під час торгів короткочасно опускалася нижче за психологічний рубіж у $1000 за 1 тис. куб. м уперше з 26 жовтня. Про це свідчать дані лондонської біржі ICE у четвер, 22 грудня.

Вартість січневого ф’ючерсу на хабі TTF у Нідерландах знизилася до $999,6 за 1 тис. куб. м, або 90,905 євро за МВт⋅год (виходячи з поточного обмінного курсу євродолара, ціни на ICE представлені в євро за МВт⋅год). Загальне зниження ціни з початку дня становить близько 7%.

Вартість газу знижується відразу з кількох причин. По-перше, температура цього тижня в більшості країн Європи вища за середні кліматичні показники в грудні. Це призвело до зниження відбору газу зі сховищ.

Крім того, незважаючи на рекордні темпи відбору минулого тижня, рівень заповненості європейських ПСГ залишається дуже високим для цього періоду. Наразі вони заповнені на 83,18% (на 10,27% вище, ніж у середньому на цю дату за останні п’ять років), у них перебуває менш як 90 млрд куб. м газу.

Нагадаємо, 19 грудня газ у Європі торгувався на рівні нижче за $1200. Того дня ціни впали на 6%.

Також цього тижня стало відомо, що країни ЄС досягли угоди щодо встановлення ліміту цін на газ у розмірі 180 євро за МВт·год або близько 1850 євро за тисячу кубометрів. У Кремлі назвали це рішення «неприйнятним».


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net