Транзит російського газу через Україну знизився — Reuters

Постачання скоротилися, приблизно, на 16% через рекордно високі зимові температури та зниження споживання.

 
Транзит російського газу до Європи через Україну минулого тижня знизився, приблизно, на 16% на тлі теплої погоди та диверсифікації постачання. Про це 10 січня повідомило агентство Reuters із посиланням на джерело.
 
Як заявила підконтрольна Кремлю компанія Газпром, щоденні постачання російського газу через Україну до Європи протягом останніх п’яти днів становили 35,5 млн. кубометрів, порівняно з більш ніж 40 млн. кубометрів в останні кілька місяців.
 
Співрозмовник агентства зазначив, що нижчі обсяги, ймовірно, відображають рекордно високі зимові температури, що спостерігалися на більшій частині Європи у новорічний період.
 
«Ціни на газ у Європі падають, оскільки поєднання м’якої погоди та скорочення промислового споживання призвело до незвичайного сезонного збільшення запасів», — пише агентство.
 
Станом на 8 січня європейські газові сховища були заповнені на 83%. Зазначається, що цифра мало змінилася, порівняно з кінцем минулого року.
 
Нагадаємо, минулого тижня вперше з вересня 2021 року ціна на природний газ у Європі опускалася нижче за 700 доларів за тисячу кубометрів.
 
Крім високих температур, пом’якшити ціновий тиск допомагають рекордний імпорт ЗПГ та збільшення вироблення вітрової електроенергії.
 
Експорт Газпрому в далеке зарубіжжя впав удвічі

 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net