Транзит газу через ГТС на мінімумі за 30 років

Порівняно з травнем обсяги транзиту через Україну у червні впали ще на 37%, а порівняно з червнем попереднього року – майже втричі.

 
За підсумками червня обсяги транзиту газу через українську ГТС досягли історичного мінімуму з 1991 року і становили лише 1,25 млрд кубометрів. Про це повідомила прес-служба Оператора ГТС України у п’ятницю, 1 липня.
 
 

 
«Порівняно з травнем 2022 року обсяги транзиту через Україну впали на 37%, а порівняно з червнем попереднього року транзит скоротився майже втричі. Газпром використав лише 38% від заброньованих потужностей (3,29 млрд куб. м) за довгостроковим контрактом», – йдеться у повідомленні.
 
Газпром і надалі не використовує заброньовані й оплачені потужності на точці входу Суджа, що становить 77,2 млн кубометрів на добу.
 
«Російський монополіст не скористався можливістю перенесення потужностей ГІС Сохрановка і не бере участі в аукціонах із бронювання потужностей», – додали в прес-службі.
 
Вказано, що разом з обмеженням транзиту по газопроводу Північний потік це призводить до «осушення» газового ринку ЄС та зростання цін. Зокрема, від початку червня ціни на газ у Європі зросли майже на 42%.
 
Нагадаємо, Нафтогаз має намір уже в липні подати арбітражний позов на Газпром за невиконання умови «качай або плати» за контрактом на транзит газу.
 
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net