Торгова палата звернулася до НКРЕКП через тариф на диспетчеризацію енергії

Ініціювання компанією Укренерго підвищення тарифу на диспетчеризацію електроенергії на 273% та на передачу електроенергії на 84% викликало серйозні побоювання в об’єднань підприємців.

 
Рішення Укренерго щодо підвищення тарифу на диспетчеризацію електроенергії недостатньо обґрунтоване. Про це заявили представники Українського національного Комітету Міжнародної торгової палати (lCC Ukraine) у відкритому листі до голови НКРЕКП Костянтина Ущаповського, повідомляє Обозреватель.
 
Раніше в Укренерго повідомили про підвищення тарифу на диспетчеризацію з 62,13 до 232,0З грн/МВтгод, проте, на думку представників lCC Ukraine, ресурсу компанії достатньо для того, щоб утримати тариф у 2022 році.
 
«Предбачене проектом зростання загальних витрат зумовлене завищеним плановим обсягом закупівлі Укренерго допоміжних послуг, які зростають з 16,7 млрд грн у 2022 р. до 66,3 млрд грн проекту НКРЕКП (+296%). Згідно з обґрунтуванням, це викликано зростанням вартості резерву заміщення (робота на газі) з 4,6 до 8,6 млрд грн, проте таке зростання не можна пояснити ні зростанням цін на газ, ні з погляду обсягів споживання, що скоротилися через війну», — йдеться у листі.
 
Також автори листа зазначили, що реальні витрати Укренерго на ці цілі у 2021 р. склали 5,4 млрд грн, що на 40% менше, ніж закладено у тариф на диспетчеризацію електроенергії на 2021 рік.
 
Тобто, спостерігалося недовикористання коштів тарифу в обсязі 3,6 млрд грн. Ці гроші можна спрямувати на покриття всіх додаткових потреб оперативно-технологічного управління. Отже, до закінчення 2022 року тариф на диспетчеризацію електроенергії може залишатися на поточному рівні 62,13 грн/МВтгод», — вважають автори документа.
 
Якщо тариф все ж таки зросте, то український бізнес втратить 49,6 млрд грн у річному перерахунку, вказують в lCC Ukraine. Цей обсяг коштів міг би бути спрямований на відновлення пошкоджених потужностей виробництва, логістичних шляхів та інвестування.
 
«Вилучення цих коштів з обороту матиме вкрай негативні наслідки для національної економіки, яка з початку повномасштабного вторгнення вже скоротилася на 39,3%. Під час таких серйозних викликів державна політика має сприяти пожвавленню економіки та зниженню тарифного навантаження за рахунок оптимізації», — наголосили автори листа.
 
Нагадаємо, раніше Федерація роботодавців транспорту України (ФРТУ) звернулася з листом до голови НКРЕКП Костянтина Ущаповського із закликом уникнути підвищення тарифів на диспетчеризацію та передачу електроенергії.
 
Також із закликом не підвищувати тарифи Укренерго виступили металурги.
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net