S&P знизило рейтинг України до переддефолтного

Кабмін пропонує дружню реструктуризацію – без списань частини боргу та з невеликою компенсацією власникам облігацій.

 

Агентство S&P Global Ratings знизило довгостроковий суверенний рейтинг України в іноземній валюті із CCC+ до CC. Переддефолтний рейтинг у зв’язку з рішенням Кабміну просити бондхолдерів про відстрочку виплат за всіма зовнішніми зобов’язаннями на 24 місяці. Така реструктуризація, за оцінкою S&P, є рівнозначною дефолту.
 
S&P Global Ratings не виключає, що знизить рейтинг до SD (вибірковий дефолт) у разі, якщо українська влада піде на реструктуризацію держборгу. «Ми вважаємо, що український уряд майже напевно припинить виплати принаймні за деякими зовнішніми боргами», — йдеться у повідомленні агентства.
 
Короткостроковий рейтинг в іноземній валюті підтверджено на рівні C, у національній валюті – B-/B. Агентство вважає, що держборг у гривнях менш вразливий для неплатежів.
 
У S&P зазначають, що Україна пропонує дружню реструктуризацію – без списань частини боргу та з невеликою компенсацією власникам облігацій. Ця пропозиція вимушена і пов’язана із значним макроекономічним, зовнішнім та фіскальним тиском, викликаним війною.
 
Нагадаємо, Fitch минулого тижня знизив рейтинг дефолту емітента України із CCC до C (переддефолтний). Рішення також пояснювалося планами України домовитись із кредиторами про відстрочку виплат за держборгом.
 
Раніше Нафтогаз в останній день пільгового періоду не виплатив борги по облігаціях, що означає дефолт компанії.
 
Довгострокові наслідки. Що означає дефолт Росії
 
 
 
 
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

СюжетПереговори України та Росії. Онлайн

СюжетУкраїнцям важко знайти хорошу роботу у Німеччині

СюжетВійна Росії проти України: чи зможе HIMARS переламати її хід

Лідер ХДС закликав Берлін виконати угоду з Польщею щодо озброєнь

Источник: korrespondent.net