РФ із продажем нафти допомагають три країни — Bloomberg

Росії допомагають «оминати» обмеження Євросоюзу в питанні продажу нафти — Китай, Індія та Туреччина.

Росія змогла зберегти експорт сирої нафти після її вторгнення в Україну завдяки трьом країнам – Туреччина, Індія та Китай. Ключову роль цій схемі грає Туреччина. Про це повідомляє інформагентство Bloomberg.

ЗМІ зазначає, що за останні тижні фіксується стійке зростання сукупного потоку російської нафти до Туреччини, Китаю та Індії.

Видання додає, що постачання до цих країн досягло піку в 2,2 мільйона барелів на день у червні. Проте місяць тому ця цифра знизилася приблизно на 350 тисяч барелів на день. Водночас постачання до Туреччини зросло до найвищого рівня за рік. Танкери з вантажем у понад 40 тисяч барелів не вказали свого пункту призначення.

Інформаційне агентство також звертає увагу на те, що нафту з Казахстану змішують із російською для створення єдиного експортного сорту. Казахстан після початку повномасштабної війни в Україні провів ребрендинг своїх вантажів, щоб відрізняти їх від вантажів, які надсилають російські компанії.

Морський експорт сирої нафти з Росії до європейських країн зріс уперше з початку вересня, збільшившись до 714 тисяч барелів на день місяць тому, що компенсувало попередні втрати. Усі поставки прямували до сховищ у нідерланському Роттердамі.

Танкери, які перевозять сиру нафту до невказаних пунктів призначення в Азії, прямують у бік Порт-Саїда або Суецького каналу, а остаточні точки розвантаження навряд чи будуть відомі доти, доки вони не пройдуть у Червоне море. Більшість цих судів прибувають до Індії чи Китаю.

Зазначимо, що надходження до військової скарбниці Кремля від експорту сирої нафти збільшилися на 9 мільйонів доларів – до 134 мільйонів. Крім того, середній прибуток за останній місяць збільшився на 2 мільйони доларів до 145 мільйонів доларів.

Зазначимо, що в цілому доходи Росії від експорту нафти за вересень все ж таки скоротилися на 17,3% або 3,2 мільярда доларів США в порівнянні з серпнем.

Новини от Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Санкції проти Росії

Санкції щодо РФ не перешкоджають гуманітарній допомозі — ЄС

США закликають Євросоюз не послаблювати санкції проти Росії

Джонсон закликав не знижувати тиск на Росію через анексію Криму

Ґабріель пропонує заохотити РФ виконувати «Мінськ»

Берлін погрожує США заходами у відповідь на санкції проти Росії

Источник: korrespondent.net