Польща за продовження заборони на імпорт з України

Польща проситиме владу ЄС продовжити заборону на імпорт товарів з України з кінця червня цього року до кінця грудня.

Заборона імпорту українського продовольства до кінця червня є недостатньою. Про це сказав міністр сільського господарства Польщі Роберт Телус на прес-конференції, повідомило напередедні RMF24.

Сьогодня у Люксембурзі мають відновитися переговори між віце-президентом Єврокомісії Валдісом Домбровскісом і п’ятьма країнами ЄС (Польщею, Болгарією, Румунією, Словаччиною та Угорщиною)  щодо заборони імпорту агропродукції з України. 

Під час переговорів блок з п’яти країн ЄС  хочуть розширити список продуктів, на які поширюється заборона на імпорт. Зокрема, вони вимагають заборони імпорту яблучного соку, м’яса птиці, борошна та фруктів.

Телус зазначив, що Польща також проситиме продовжити заборону на імпорт товарів з України з кінця червня цього року до кінця грудня.

«Євросоюз запропонував, щоб вона (заброна – ред.) тривала до червня. Ми, звичайно, з цим не згодні. До червня – це недостатньо, хоча б до кінця року. Для нас дуже важливо, щоб механізми, які ми сьогодні запроваджуємо, діяли довше і довше захищали наш польський ринок», – сказав він.

Нагадаємо, 24 квітня Укрзалізниця відновила перевезення сільгосппродукції через Польщу, які були припинені з 15 квітня.

А чотори дні тому Україна відновила аграрний транзит через Польщу вантажними автомобілями. Але перевезення можливі при виконанні певних умов.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net