Павел Фролов: Нулевые декларации для украинцев и деньги на суды: какие решения приняли в Раде

На пленарном недель с 15 по 18 июня парламент приятий в общей сложности 17 законов и 2 постановления. Полный обзор нововведений читайте далее на языке оригинала (украинском).

Ухваливши закон 5153 депутати запровадили так звану податкову амністію, яка стимулюватиме детінізацію доходів та сприятиме економічному росту. Така амністія є добровільною і передбачає сплату 5% від легалізації активів в Україні, з яких не були сплачені податки. Для майна за кордоном діятиме ставка 9%, а при купівлі ОВГЗ — 2,5%. Закон не розповсюджується на капітали корупціонерів, терористів, наркодилерів, «підсанкційних» осіб та продажних чиновників. Від оподаткування звільнятимуться квартира площею до 120 м2, будинок – до 240 м2, інша некомерційна нерухомість – до 60 м2 та земельні ділянки у межах нормативів безоплатної приватизації.

Законом 5156 забезпечили виконання гарантій звільнення від адміністративної та кримінальної відповідальності під час податкової амністії.

Законом 5157 передбачили завершення реформи кадрового забезпечення органів прокуратури шляхом проведення атестації для всіх прокурорів Офісу Генпрокурора, обласних та окружних прокуратур, навіть якщо вони поновились на посадах за рішенням суду.

Законом 4107відновили та впорядкували проведення конкурсів на посади членів Нацради з питань телебачення і радіомовлення (зупинених на період карантину), а також можливість здійснення повноцінної ліцензійної діяльності Нацради.

Законом 4486 дозволили безоплатно передавати іншому закладу освіти або науковій установі майно державних та комунальних закладів вищої освіти, яке не використовується для провадження освітньої діяльності.

Законом 5304виділили 600 млн грн на фінансування апаратів місцевих та апеляційних судів. Кошти підуть на погашення заборгованості по зарплаті працівників, оплату канцелярських та поштових послуг.

Законом 5589перерозподілили 300 млн грн з Фонду Президента з підтримки освіти, науки та спорту на оснащення центрів неонатального скринінгу, що забезпечать діагностику новонароджених дітей.

Ратифікували 10 міжнародних договорів чи змін до них, а саме: міжурядові угоди з Німеччиною про фінансове співробітництво та залучення 250 млн євро ( 0102), з Молдовою про повітряне сполучення та лібералізацію ринку повітряних перевезень ( 0097), а також протоколи про зміни Конвенції про міжнародну цивільну авіацію ( 0099).

Внесли зміни до конвенції з Нідерландами про уникнення подвійного оподаткування ( 0090), вийшли із двох угод в рамках СНД: про співробітництво у сфері правової охорони й захисту інтелектуальної власності ( 0088) та про основні напрями співробітництва в галузі захисту прав споживачів ( 0085).

Приєднали Україну до Міжамериканської конвенції про утримання осіб ( 0091), Угоди про заснування Консультаційного центру з питань права Світової організації торгівлі ( 0096) та Конвенції про вибір суду ( 0092), а також передбачили приєднання Європейського Співтовариства до Конвенції щодо співробітництва у галузі безпеки аеронавігації ( 0098).

Постановами ВР прийняли Звіт про виконання Держбюджету-2020 ( 5612) та змінили межі Миргорода ( 5487).

На 28 червня заплановане урочисте засідання на честь 25-річчя прийняття Конституції України, а наступне чергове пленарне засідання відбудеться у вівторок 29 червня.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Источник: www.obozrevatel.com