НБУ пояснив необхідність авансових платежів для обмінників

Нацбанк України підтримує законопроект щодо сплати авансових внесків, оскільки обмінники майже не сплачують податків до бюджету.

Національний банк України підтримує проект закону про сплату авансових внесків з податку на прибуток пунктів обміну валют, який Рада ухвалила у першому читанні. Обмінники практично не сплачують податки. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Зокрема, за оцінками регулятора, за 2021 рік податок на прибуток підприємств, сплачений небанківськими фінансовими установами, які проводять торгівлю валютними цінностями у готівковій формі, становив майже сім мільйонів гривень на рік на весь ринок.

Загальний обсяг валюти, проданої у 2021 році в межах небанківського сегменту готівкового валютного ринку — 384 млрд гривень. Це вдвічі більше, ніж обсяг валютно-обмінних операцій, проведених через банки.

Водночас середня сума податку на прибуток, сплачена одним підрозділом відповідних небанківських установ (яких на кінець 2021 року налічувалося близько 4 тисяч), становила близько 145 гривень на місяць.

«Така ж тенденція збереглася і в першому півріччі 2022 року — середня сума податку на прибуток, сплачена одним підрозділом відповідних небанківських установ, становить 165 гривень на місяць», — зазначили у НБУ.

Нагадаємо, в НБУ заявили, що вимога для банків та небанківських установ купувати у громадян валюту за курсом, не нижчим за офіційний, потенційно могла б обмежувати зміцнення гривні.

Напередодні в Нацбанку зазначили, що турбулентність на готівковому ринку вщухла.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net