Названі терміни заходу суден зерновим коридором

Сьогодні український порт залишило перше вже завантажене судно, а до кінця тижня можуть почати заходити порожні судна для завантаження зерном.

Перші судна можуть почати заходити в Україну зерновим коридором до кінця тижня, вважає міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

«Наприкінці тижня ми чекаємо на перші судна, які зайдуть у наші порти… Два перші порти — Одеса та Чорноморськ — готові, і вже цього тижня ми як відправлятимемо з них судна, так і очікуємо судна на вхід. До кінця тижня сподіваємося, що порт Південний також буде готовим», — сказав міністр.

Він додав, що до порту Південного судна можуть почати заходити з початку наступного тижня.

За його словами, до роботи «зернових коридорів» можуть підключити порт Миколаєва.

«Я сподіваюся, що якщо ця ініціатива працюватиме, то незабаром ми перейдемо до консультацій щодо порту Миколаєва. Цей порт, враховуючи, що там відбуваються активні бойові дії, ми в перший етап не включали, але ми нічого не забуваємо і над цим теж будемо працювати», — додав міністр.

Нагадаємо, що 22 липня у Стамбулі було підписано угоду про запуск «зернового коридору» з України. Він запрацював 1 серпня — перше судно з українським зерном вийшло з Одеського порту з 26 тисячами тонн кукурудзи для Лівану.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net