МВФ розкритикував законопроект про виплати для ЗСУ

Законопроект не визначає джерел фінансування додаткових витрат у розмірі 4 млрд доларів і негативно вплине на економіку України, вважають у Фонді.

Ухвалений Верховною Радою законопроект про повернення «військових» виплат в розмірі 30 тисяч гривень не збалансований і може призвести до зростання дефіциту бюджету. Про це заявив постійний представник Міжнародного валютного фонду (МВФ) в Україні Ваграм Степанян, повідомило 1 травня агентство Інтерфакс-Україна.

Він зазначив, що документ не визначає джерел фінансування додаткових витрат, еквівалентних понад чотирьом мільярдам доларів.

«Пошук ресурсів такого масштабу, ймовірно, передбачатиме різкі короткострокові податкові заходи або істотні запозичення на внутрішньому фінансовому ринку, однак такі заходи практично неможливі без дуже негативного впливу на економіку та фінансовий ринок», — наголосив Степанян.

Представник МВФ додав, що позики для фінансування таких видатків можуть поставити під іще більшу загрозу стійкість боргу України, який уже перебуває під тиском.

Він нагадав, що у межах виконання програми EFF Україна прагне забезпечити фіскальну стійкість і передбачуваність бюджетної політики, зміненої під час COVID-19 і внаслідок війни.

«У цьому контексті влада взяла на себе зобов’язання відновити та посилити дію Статті 52 Бюджетного кодексу, яка визначає та регулює нормативно-правову базу та обставини, за яких до бюджету можуть вноситися зміни у частині і доходів, і частині видатків», — вказав Степанян.

Раніше голова Національного банку Андрій Пишний заявив, що рішення Верховної Ради про повернення доплат усім військовим на рівні 30 тисяч гривень ускладнює переговори з МВФ та суперечить зобов’язанням української влади. 

Як повідомляв Корреспондент.net, 10 квітня парламент проголосував за те, щоб повернути військовим, поліцейським та співробітникам ДСНС виплати в розмірі 30 тисяч гривень.

Наразі очікується голосування у ВР щодо постанови яка «блокує» законопроект.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

В Одесі 2 і 9 травня посилять заходи безпеки

Посол України в Ірландії закликала бойкотувати віскі Jameson

У Херсоні з’явилося найбільше укриття в місті

Суд заарештував п’ять суден РФ, які вивозили через Крим крадене зерно

Источник: korrespondent.net