МВФ припиняє давати прогнози щодо України

Через війну всі прогнози, крім ВВП, опущені через надзвичайно високий рівень невизначеності.

 
Міжнародний валютний фонд припиняє прогнози для України, крім реального ВВП. Про це йдеться в огляді МВФ у вівторок, 19 квітня.
 
«І навіть якщо війна скоро закінчиться, загибель людей, знищення фізичного капіталу та втеча громадян серйозно перешкоджатимуть економічній діяльності на багато років уперед. Для України всі прогнози на 2022–2027 роки, крім реального ВВП, опущені через надзвичайно високий ступінь невизначеності. Реальний ВВП прогнозується до 2022 року», – йдеться в документі.
 
Згідно з очікуваннями МВФ, падіння економіки України цього року становитиме 35%.
 
У Фонді зазначають, що виходячи з дослідження Наталії Новта та Євгенії Пугачової, Макроекономічні витрати конфлікту, через десять років після початку конфлікту ВВП на душу населення все одно залишається, приблизно, на 28% нижчим через падіння особистого споживання майже на 25%.
 
Також конфлікт пов’язаний із різким спадом офіційної торгівлі: експорт, за оцінками, знижується на 58%, а імпорт – на 34% через десять років після початку конфлікту.
 
Зазначається, що початок конфлікту часто також спричиняє значний відтік біженців у сусідні нерозвинені країни у короткостроковій перспективі та відносно невеликий, але дуже стійкий відтік біженців у розвинені країни у довгостроковій перспективі.
 
Нагадаємо, у першому кварталі 2022 року ВВП України впав на 16%, порівняно з аналогічним періодом минулого року. Найбільше постраждали ті галузі, де неможлива дистанційна робота.
 
У Мінфіні вважають, що внаслідок війни втрати України можуть сягнути до 50% ВВП.
 
 
 
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

У ФРН застерігають від бойкоту російської культури

СюжетЯк Німеччина допомагає захистити культурну спадщину України

Поліція Берліна розслідує справу про паплюження меморіалу в Трептов-парку

ЄС засудив російські «невибіркові обстріли» мирних жителів України

Источник: korrespondent.net