МВФ побоюється розпаду світу на економічні блоки

Втрати глобальної економіки від фрагментації, що посилюється, можуть призвести до скорочення світового ВВП на 7%.

Фрагментація світової економіки, спричинена комплексом проблем, може призвести до значного скорочення світового ВВП. Про це йдеться у доповіді глави Міжнародного валютного фонду Крісталіни Георгієвої, опублікованій 16 січня.

«Незважаючи на те, що нам потрібно більше міжнародного співробітництва на багатьох фронтах, ми зіштовхуємося з примарою нової холодної війни, яка може призвести до розпаду світу на економічні блоки, що змагаються. Це було б помилкою колективної політики, через яку всі стали б біднішими і менш захищеними», — наголосила директор-розпорядник МВФ.

За її словами, після закінчення холодної війни розмір світової економіки збільшився приблизно втричі, і майже 1,5 мільярда людей вирвалися з крайньої бідності.

«Цей дивіденд миру та співробітництва не повинен бути втрачений», — зазначила Георгієва.

За оцінками МВФ, довгострокові витрати від фрагментації світової торгівлі можуть становити від 0,2% до 7% глобального ВВП за жорсткого сценарію. При цьому деякі країни можуть втратити до 12% ВВП.

Розрив торговельних зв’язків «найсприятливіше» вплине на країни з низьким доходом і на менш забезпечених споживачів у країнах з розвиненою економікою, вважають у фонді.

У доповіді наголошується, що на глобальну фрагментацію сильно вплинули війна в Україні та пандемія COVID-19, які спричинили міжнародні збої у фінансових, продовольчих та енергетичних постачаннях.

МВФ рекомендує три підходи до вирішення проблеми: зміцнення міжнародної торгової системи, надання допомоги вразливим країнам у вирішенні проблеми заборгованості та активізація дій у галузі зміни клімату.

Нагадаємо, Світовий банк різко знизив прогнози зростання економіки для більшості країн та попередив, що нові потрясіння можуть привести світову економіку до рецесії.

Економіка КНР показала найгірший результат майже за 50 років


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net