Кількість безробітних зросла на 4,3% — нардеп

Рівень безробіття наразі на 20% нижчий, ніж роком раніше. Це пояснюється виїздом українців через війну.

 
З січня до травня кількість безробітних в Україні зросла на 4,3% і станом на 27 травня становить 307619 осіб. Такі дані опублікував заступник голови комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Желєзняк.
 

 
«Це на 20,2% менше, ніж рік тому… Тут важливо порівняти ще різницю між початком року і після трьох місяців війни. Зростання з 1 січня до 27 травня: зростання на 4,3%», – написав він.
 
Такі показники він пояснює виїздом українців за кордон.
 
Лідерами зростання безробіття з початку року стали Сумська область (+45%), Київ (+32,2%), Київська область (+23,9%), Закарпатська область (+19,3%), Волинська область (+17,9%).
 
При цьому в областях, куди люди найчастіше евакуювалися – Івано-Франківська область, Львівська, Тернопільська, Чернівецька, Вінницька – показники зниження безробіття з початку року перебувають у коридорі 10%.
 
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що з початку війни близько 5 млн. українців стали безробітними. Але якщо бойові дії загостряться, кількість тих, хто втратив роботу через війну, може зрости до семи мільйонів осіб.
 
Згідно з дослідженням, зараз на одне робоче місце претендує понад 10 людей.
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net