Казахстан розпочав транспортування нафти для експорту в Німеччину

У перспективі постачання нафти з Казахстану мають замінити російську нафту для Євросоюзу.

 
Національний оператор Казахстану КазТрансОйл розпочав прийом нафти для її подальшого експорту в Німеччину. Про це повідомила прес-служба компанії у четвер, 23 лютого.
 
«У систему магістральних нафтопроводів АТ КазТрансОйл розпочато прийом казахстанської нафти для транспортування до Німеччини. Відповідно до графіка поставок нафти, затвердженого Міністерством енергетики Республіки Казахстан, АТ КазТрансОйл транспортує в лютому 20 тис. тонн казахстанської нафти по нафтопроводу Дружба до пункту здачі нафти Адамова застава для подальшого постачання в Німеччину», – йдеться у повідомленні.
 
Вказано, що у грудні КазТрансОйл направив річну заявку на транспортування у 2023 році 1,2 млн тонн нафти за системою магістральних нафтопроводів російської Транснефти для подальшого постачання у Німеччину. Цей транзит нафти здійснюватиметься у рамках угоди між урядами Казахстану та Росії від 7 червня 2002 року.
 
Напередодні стало відомо, що Казахстан може надіслати першу партію нафти до Німеччини. У перспективі ці поставки мають замінити російську нафту, яку Євросоюз зобов’язався припинити купувати у межах санкцій проти РФ.
 
Нагадаємо, у листопаді ЄС та Казахстан підписали стратегічну угоду про енергопостачання. Спільні проекти будуть розроблятися протягом найближчих шести місяців.
 
Раніше президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв висловлював готовність допомогти ЄС подолати нестачу енергоносіїв.
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net