Інфляція в Україні досягне 20% — Світовий банк

Зростання інфляційного тиску обумовлене необхідністю покриття бюджетних потреб у березні-травні за рахунок монетизації Нацбанку.

 
Світовий банк погіршив прогноз інфляції в Україні до 20% до кінця 2022 року, тоді як прогноз у квітні передбачав 15%. Про це сказав регіональний директор СБ у справах країн Східної Європи Аруп Банерджі, повідомляє Інтерфакс-Україна у середу, 8 червня.
 
За його словами, зростання інфляційного тиску обумовлене необхідністю покриття бюджетних потреб у березні-травні за рахунок монетизації Нацбанку.
 
«Міжнародні партнери визнали фінансові проблеми та виділили близько $20 млрд на фінансування допомоги Україні. Незважаючи на ці значні зобов’язання, терміни їх погашення, як і раніше, матимуть вирішальне значення для задоволення поточних потреб України», – зазначив Банерджі.
 
Також представник Світового банку підтвердив прогноз щодо падіння економіки України на 44% цього року через війну з Росією.
 
Раніше у НБУ назвали причини прискорення інфляції. Зростання споживчих цін в Україні склало 17% у річному вимірі після 16,4% у квітні.
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net