Імпортерам електроенергії не відключатимуть світло — Мінекономіки

Доступна пропускна спроможність для імпорту електроенергії з країн ЄС, включаючи Румунію та Словаччину, становить 600 МВт на годину.

Українські підприємства, які купують електроенергію, що імпортується, будуть захищені від планових відключень в обʼємах придбаної енергії. Про це сказала перший віце-прем’єр-міністр — міністр економіки Юлія Свириденко під час зустрічі з представниками галузевих об’єднань та підприємств, повідомило напередодні Мінекономіки.

«Сьогодні перед нами стоїть завдання створити можливість безперебійної роботи для наших підприємств та забезпечити запас міцності енергосистеми в умовах регулярних ударів держави-терориста по об’єктах енергоструктури, адже потрібно, щоб економіка працювала», — сказала Свириденко.

Запроваджений рішенням уряду механізм імпорту електроенергії з ЄС дасть змогу виробникам знизити залежність від планових відключень електроенергії та сприятиме посиленню енергетичної безпеки України.

«Це було непросто, але нам вдалося створити прийнятний робочий механізм. Доступна пропускна спроможність для імпорту електроенергії з країн ЄС, включаючи Румунію та Словаччину, становить 600 МВт на годину. Підприємства, які купуватимуть електроенергію, що імпортується, будуть гарантовано захищені від планових обмежень електропостачання в об’ємах закупленої ними електроенергії», — зазначила Свириденко.

Запропонований механізм, прописаний у прийнятій Кабміном постанові №1 від 3 січня 2023 року, допоможе функціонувати цілим галузям економіки, насамперед тим, що критично залежні від безперебійного енергопостачання.

Напередодні повідомлялося, що з 1 січня Україна імпортує електроенергію. При цьому можливі обсяги імпорту залежатимуть від ситуації з ремонтами та входження в роботу енергосистеми найближчими днями.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net