Георгий Биркадзе: Налоговый блекаут – угроза бизнесу и государству

В стране заблокировано более 2 млн. налоговых накладных.

Объяснение налоговой – борьба со схемщиками и рискованными контрагентами.

Но по факту – это административная схема увеличения наполнения бюджета к концу года, которой налоговая пользовалась и в прошлом, и в позапрошлом году. Масштабы, конечно были меньше, но подход тот же.

Далее текст на языке оригинала

І якщо з розблокуванням накладних по операціям з послугами процес легший, то у випадку з товарами ситуація просто катастрофічна. 

Для бізнесу в цій ситуації варіантів не багато.

Перший, йти до суду. Але на розблокування такого об’єму накладних підуть місяці, а судова система може просто лягти. До того ж ніхто не дає гарантії, що навіть після рішення суду податкова не заблокує вашу накладну одразу на наступний день після розблокування.

Другий, йти в тінь і намагатись з допомогою різних схемщиків та рішал в податковій розблокувати власні накладні. Деякі на те вочевидь і розраховують, щоб не лишитись перед новим роком без подарунків в конвертах.

Але і перший, і другий варіанти є просто неприпустимими, бо несуть пряму загрозу державі. Не виправдання в цьому сенсі й потреба в наповненні бюджету. 

Тому, вважаю, що по цій ситуації потрібен прозорий і прямий діалог між державою та бізнесом.

Якщо є місце схемам, їх треба прикривати. Це стосується як бізнесу, так і рішал з посвідченням державних службовців. Але боротьба з цим усім не привід копати яму для решти цивілізованого і чесного бізнесу. Бо досягши таким чином кращих показників виконання бюджету на кінець року, уже на початку наступного можемо не дорахуватись сотень компаній та їх працівників, які через такі адміністративні перепони просто поповнять ряди безробітних і стануть замість потенційного драйвера економіки, її додатковим тягарем.

Источник: www.obozrevatel.com