Fitch спрогнозував фінансові втрати України

Через війну, яка не закінчиться цього року, державний борг перевищить 100% ВВП, вважають аналітики.

Війна в Україні триватиме щонайменше до кінця року, вважають у міжнародному агентстві Fitch Ratings. Там спрогнозували фінансові наслідки для України.

«Ми очікуємо, що війна триватиме до 2023 року, внаслідок чого державний борг перевищить 100% ВВП, що збільшить і без того величезні витрати на інфраструктуру та обсяги виробництва, а також посилить інфляційний та зовнішній тиск, тоді як джерела фінансування дефіциту залишаються невизначеними», — йдеться у повідомленні.

Аналітики агентства не надто вірять у завершення війни за допомогою переговорів.

«Малоймовірно, що український уряд поступиться якоюсь суттєвою територією, захопленою Росією, і ми очікуємо, що президент Путін продовжить переслідувати мету підірвати суверенну незалежність України. Незрозуміло, чи матиме якась зі сторін достатню військову перевагу для досягнення цілей, що може призвести до тривалого конфлікту», — вважають в агентстві.

Там відзначають полегшення для України завдяки реструктуризації держборгу на два роки. Але в майбутньому може знадобитися ширша реструктуризація комерційного держборгу, вважають у Fitch.

Після угоди про реструктуризацію боргу Fitch підвищило кредитний рейтинг України в іноземній валюті із RD (обмежений дефолт) до CC (недостатня кредитоспроможність).


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

СюжетПереговори України та Росії. Онлайн

СюжетКримська платформа: новий саміт на тлі повномасштабної війни

СюжетПравозахисник: Росія змінила закони для всиновлення українських дітей

СюжетHRW задокументувала російські воєнні злочини у Харкові

Источник: korrespondent.net