Економіка Росії прискорила падіння у півтора рази

Основними чинниками зниження ВВП Росії залишаються транспортно-логістичні обмеження та скорочення внутрішнього попиту.

 
За підсумками травня російська економіка скоротилася на 4,3% у річному порівнянні після зниження на 2,8% у квітні. Про це у четвер, 30 червня, повідомляє Интерфакс із посиланням на дані Мінекономрозвитку РФ.
 

 
При цьому в січні зростання російської економіки становило 5,7%, у лютому – 4,1%, у березні – 1,3%. Зростання ВВП за підсумками січня – травня 2022 року відомство оцінює на рівні 0,5% у річному порівнянні.
 
«Основними чинниками зниження ВВП, як і раніше, залишаються транспортно-логістичні обмеження та скорочення внутрішнього попиту», – йдеться у доповіді міністерства.
 
З базових галузей економіки прискорилося падіння оптової торгівлі (мінус 15,5% р/р у травні після мінус 11,9% р/р на місяць раніше).
 
«У будівництві та сільському господарстві темпи зростання сповільнилися, але зберегли позитивну динаміку», — заявили в міністерстві.
 
У квітні реальні заробітні плати скоротилися на 7,2% р/р (після зростання у березні на 3,6% р/р).
 
При цьому офіційний прогноз Мінекономрозвитку РФ (від середини травня) щодо зниження ВВП Росії у 2022 році становить 7,8%. Але у міністерстві заявляли, що оцінку можна переглянути у бік меншого зниження.
 
Раніше повідомлялося, що за підсумками 2022 року економіка Росії скоротиться на 15% також на 3% в 2023 році. Це зведе нанівець 15-річне економічне зростання країни.
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Санкції проти Росії

Санкції щодо РФ не перешкоджають гуманітарній допомозі — ЄС

США закликають Євросоюз не послаблювати санкції проти Росії

Джонсон закликав не знижувати тиск на Росію через анексію Криму

Ґабріель пропонує заохотити РФ виконувати «Мінськ»

Берлін погрожує США заходами у відповідь на санкції проти Росії

Источник: korrespondent.net