Економіка КНР показала найгірший результат майже за 50 років

ВВП країни минулого року зріс на 3,0%, що набагато нижче за офіційний цільовий показник.

Економічне зростання Китаю в 2022 році сповільнилося до одного з найгірших рівнів майже за півстоліття. Про це 17 січня повідомило агентство Reuters.

Наголошується, що четвертий квартал сильно постраждав від жорстких антиковідних обмежень та спад на ринку нерухомості.

«Квартальне зростання та деякі грудневі показники, такі як роздрібні продажі, перевершили ринкові очікування, але аналітики відзначили, що загальний економічний імпульс у Китаї залишається слабким», — йдеться у статті.

У 2022 році ВВП Китаю збільшився на 3,0%, що сильно відстає від офіційної мети в 5,5%, і різко сповільнився порівняно з 8,4% зростання у 2021 році.

«Якщо виключити зростання на 2,2% після початкового удару COVID-19 у 2020 році, це найгірший показник з 1976 року, останнього року десятирічної Культурної революції, яка зруйнувала економіку», — наголосило агентство.

Як заявив економіст Moody’s Гаррі Мерфі Круз, 2023 рік буде «вибоїстим» для Китаю, оскільки країні доведеться долати загрозу нових хвиль COVID-19, складну ситуацію на ринку нерухомості та слабкий світовий попит на експорт.

Reuters прогнозує, що зростання економічних показників Китаю відновиться до 4,9% у 2023 році, оскільки китайські лідери намагаються вирішити деякі ключові проблеми. 

«Сильний підйом у Китаї може пом’якшити очікувану глобальну рецесію, але він також може викликати нові інфляційні проблеми в усьому світі якраз у той момент, коли політики починають справлятися з рекордними стрибками цін», — підсумувало агентство.

Раніше повідомлялося, що у 2022 році населення Китаю скоротилося вперше за 60 років.

Китай зіткнувся з рекордним дефіцитом торгівлі з РФ


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net