Доходи Росії від нафти та газу впали на 40% – МЕА

Падіння доходів Росії буде більш різким найближчими місяцями і ще більш серйозним у середньостроковій перспективі, прогнозують в агентстві.

 
 
 
 
 
За підсумками січня 2023 року доходи Росії від продажу нафти та газу просіли майже на 40% порівняно із січнем минулого року через санкції та обмеження цін з боку країн Заходу. Про це напередодні повідомило Reuters із посиланням на дані Міжнародного енергетичного агентства (МЕА).
 
Так минулого місяця Росія заробила 18,5 млрд доларів від експорту нафти та газу, що на 38% менше, ніж 30 млрд доларів, отриманих за місяць до вторгнення в Україну.
 
Виконавчий директор МЕА Фатіх Біроль пояснив, що причиною зниження доходів Росії стали санкції проти експорту енергоносіїв з боку Заходу.
 
«Є очікування, що зниження доходів від нафти та газу буде більш різким найближчими місяцями і ще більш серйозним у середньостроковій перспективі через відсутність доступу до технологій та інвестицій», – сказав Біроль.
 
Він також пояснив, що через запроваджені G7 обмеження цін російська нафта марки Urals продається зі значним дисконтом порівняно з нафтою марки Brent.
 
У Reuters нагадали, що Кремль, який торік заробив на продажу нафти та газу близько 11,6 трлн рублів (146 млрд доларів), тепер мусить продавати міжнародні резерви, щоб покрити дефіцит бюджету у 2023 році.
 
Раніше у Росії визнали, що у січні нафтогазові доходи бюджету становили 426 млрд рублів, впавши на 46% щодо січня 2022 року.
 
 
Новини від Кореспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Санкції проти Росії

Санкції щодо РФ не перешкоджають гуманітарній допомозі — ЄС

США закликають Євросоюз не послаблювати санкції проти Росії

Джонсон закликав не знижувати тиск на Росію через анексію Криму

Ґабріель пропонує заохотити РФ виконувати «Мінськ»

Берлін погрожує США заходами у відповідь на санкції проти Росії

Источник: korrespondent.net