Держдеп США оцінив скорочення китайського експорту до Росії

Наразі Росія посідає лише 11 місце серед найбільших імпортерів китайських товарів, зазначено у дослідженні.

 
Міжнародні санкції проти Росії завдають значної шкоди її економіці та торгівлі. Про це повідомляє Державний департамент США із посиланням на дослідження Єльського університету.
 

 
В оприлюдненому документі розглядаються наративи кремлівської пропаганди та наводяться пояснення експертів, чому вони не відповідають дійсності.
 
Так, автори дослідження спростовують твердження Москви про те, що вплив західних санкцій на російську економіку не має значення. Вони стверджують, що насправді цей вплив дуже відчутний, свідченням чого є спроба президента РФ Володимира Путіна легалізувати крадіжку інтелектуальної власності з «недружніх країн».
 
Також у дослідженні спростовується теза про те, що Росія нібито може швидко переорієнтуватися із західних ринків на ринки «дружніх країн», зокрема Китаю.
 
«Публічно Росія рекламує свої торгові відносини з КНР, щоб компенсувати дефіцит імпорту та експорту. Насправді, це нерівноправні відносини, оскільки Росія потребує Китаю набагато більше, ніж Китай потребує Росії. Станом на 2021 рік, КНР була основним джерелом імпорту Росії. Проте Росія займає лише 11 місце серед найбільших імпортерів товарів КНР. Експорт Китаю до Росії з початку року по квітень 2022 року скоротився майже на 50%», — йдеться в повідомленні.
 
Дослідники також вказують на те, що Росія не зможе швидко переорієнтувати експорт свого природного газу з Європи до країн Азії, оскільки понад 90% російського газу транспортується трубопроводами, переважна більшість яких з’єднані з нафтопереробними заводами в Європі, а на будівництво нових газопроводів або морських терміналів знадобиться час і дуже значні кошти.
 
Раніше повідомлялося, що Китай обнулив інвестиції в Росію через глобальний проект. Один пояс — один шлях. Це сталося вперше із 2013 року.
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Санкції проти Росії

Санкції щодо РФ не перешкоджають гуманітарній допомозі — ЄС

США закликають Євросоюз не послаблювати санкції проти Росії

Джонсон закликав не знижувати тиск на Росію через анексію Криму

Ґабріель пропонує заохотити РФ виконувати «Мінськ»

Берлін погрожує США заходами у відповідь на санкції проти Росії

Источник: korrespondent.net