Біля Кіпру відкрили велике родовище газу

Кіпр та компанії вже працюють над способами прискорення та оптимізації використання цього нового відкриття.

Біля берегів Кіпру виявили велике родовища природного газу. Про це заявили французька компанія TotalEnergies та італійська Eni, повідомляє у понеділок, 22 серпня, Reuters.

«Попередні оцінки вказують на наявність близько 2,5 трлн куб. футів газу зі значним додатковим потенціалом, який буде досліджено за допомогою додаткової розвідувальної свердловини у цьому районі», — йдеться у заяві Eni.

Це вже третя виявлена ​​у прибережних водах Кіпру газова знахідка, усі вони досі залишаються невикористаними, і відбувається в той час, коли Європейський Союз шукає альтернативні постачання російському газу після лютневого вторгнення Москви в Україну.

Кіпр і компанії «вже опрацьовують способи прискорення та оптимізації використання цього нового відкриття, яке сприятиме зусиллям Європи щодо підвищення своєї енергетичної безпеки», — заявило міністерство енергетики Кіпру.

Кіпр повідомив про своє перше відкриття природного газу, Aphrodite, в 2011 році, обсягом близько 4,5 трильйона кубічних футів, і зараз ним керує американська енергетична компанія Chevron.

Конкуренти в секторі Exxon та Qatar Petroleum також ведуть буріння у східному Середземномор’ї, де видобуток газу різко зріс, оскільки старіші відкриття нарешті приносять плоди.

У березні кіпрська влада заявила, що оцінна свердловина підтвердила наявність резервуара високоякісного газу в іншому районі на південний захід від острова.

Член ЄС Кіпр, однак, зіткнувся із сильними запереченнями з боку Туреччини щодо його програми розвідки на шельфі, з претензіями на юрисдикцію, що простягається від суші до моря.

Нагадаємо, напередодні ціна газу в Європі перевищила 2900 доларів за тисячу кубометрів.

Як повідомлялося наприкінці минулого року, у Харківській області відкрито нове родовище газу. Воно має перспективні ресурси до 5 млрд кубометрів.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net