Австрія вирішила забрати у Газпрому найбільше ПСГ

Австрія запровадила принцип «використовуй або втрачай», який передбачає, що газосховища повинні використовуватися за призначенням – для зберігання палива.

 
Влада Австрії прийняла рішення передати іншим постачальникам найбільше в країні підземне сховище газу в Хайдасі, яке належить Газпрому. Це пов’язано з тим, що російський концерн не веде наповнення ПСГ, повідомляє Прайм з посиланням на канцлера Австрії Карла Нехаммера в середу, 6 липня.
 
За його словами, країна запровадила принцип «використовуй або втрачай», який передбачає, що газосховища повинні використовуватися за призначенням – для зберігання палива.
 
«А якщо цього не відбувається, то вони вилучаються в оператора і надаються іншим користувачам для зберігання газу», — зазначив Нехаммер під час прес-конференції.
 
Він уточнив, що після того, як газосховище в Хайдаху буде передано іншим постачальникам, Австрія зможе використати його у майбутньому.
 
Вказано, що ЄС доручив Австрії та Німеччині спільно дбати про наповнення цього газосховища. Країни вже працюють над двосторонньою угодою. Другим кроком стане підключення сховища до австрійської газової мережі. Цей крок уже був закріплений у правовому порядку, очікується його якнайшвидша імплементація.
 
Раніше Німеччина відібрала у Газпрому найбільше у країні ПСГ Реден, обсягом 4 млрд кубометрів. Тоді в Росії поскаржилися на «примусове» наповнення цього сховища газом.
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net